Vsušické nemocnici zkazili operaci a nechali pacienta zemřít!

02.04.2014 09:45

V sušické nemocnici zkazili operaci a pak si pacienta nevšímali. Za jeho smrt zaplatí.

Bydlíme v Sušici. Několikrát už jsem v této nemocnici ležela a dokonce jsem tam i krátce pracovala na oddělení interny pro ležící přestárlé pacienty. Tenkrát byla péče na tomto oddělení katastrofální. Nepohyblivým stařečkům sestry dali talíř s jídlem a pití na stolek a pak jej zase odnesly s tím, že bába nebo dědek zase nic nejedl! Když jsem je šla nakrmit, dostala jsem krutě vynadáno že jsem brigádnice a nemám právo se jim míchat do práce. Jak je vidět, nemocnice v Sušici je pořád místem, kterému bych se raději vyhnula!

Vladimíra Bujakowská

 

Před pěti lety nastoupil Bohuslav Pompl na plánovanou operaci kýly do nemocnice v Sušici.

 Den po zákroku čtyřiasedmdesátiletý pacient zemřel. Podle klatovského soudce Luboše Korandy se tak stalo v důsledku jak pochybení při samotné operaci, tak zanedbáním následné péče.

Špitál za to musí zaplatit pozůstalým odškodnění ve výši téměř tři čtvrtě miliónu korun. Rozsudek je pravomocný, nemocnice s odvoláním u Krajského soudu v Plzni neuspěla.

Při zákroku se tehdy chirurg rozhodl nad rámec odstranění kýly vyoperovat pacientovi ještě slepé střevo. Přitom ale nevědomky poškodil cévu, ze které pak muž krvácel do dutiny břišní, což vedlo k jeho smrti.

Neodhalili včas  vnitřní krvácení 

Soud viní nemocnici z toho, že mohla ještě Pompla zachránit, kdyby zajistila dostatečnou pooperační péči, a tím odhalila včas vnitřní krvácení. Chybu udělal operatér při odstranění přívěsku slepého střeva, tedy nadbytečným zákrokem. Ten nebyl podle názoru soudu nutný k ochraně zdraví či života pacienta.

„Toto pochybení vedlo k dlouhotrvajícímu krvácení do dutiny břišní, kolapsu a úmrtí pacienta. Pooperační komplikace mohly být včas rozpoznány a pacientův život zachráněn, kdyby lékaři důsledněji sledovali jeho zdravotní stav, což bylo v technických i personálních možnostech nemocnice,“ konstatoval soudce Koranda.

Neodborná péče o pacienta 

Pooperační péči o Pompla označil za laxní a neodbornou, vykazující závažné nedostatky. Upozornil, že nikdo u něj nekontroloval základní životní funkce, a to včetně příjmu a výdeje tekutin nebo tělesnou teplotu.

Smrt pacienta je přímým důsledkem řetězce pochybení ze strany lékařského personálu nemocnice.

Kontakt

Vladimíra Bujakowská Certifikovaný poradce
JLQ technology

Poštovní 9,
Sušice
34201
724 303 376

Skype: vladka991
bujakowska.v@seznam.cz