Podbrdské noviny - rozhovor s panem Langem.

20.02.2014 08:34

Podbrdské listy - 6.9.2012

 

Osobnosti Podbrdska

 

NEMUSÍME VĚŘIT. STAČÍ, KDYŽ VÍME!

 

Dr. Jiří Lang, PhD je badatel žijící v Berouně s celosvětovou působností. Je známý svými nanokvantovými technologiemi JL. Na konci minulého století v praxi předstihl vznik některých tvořících se vědeckých teorií. Dnes se používají technologie JL ve firemní praxi  i v životě jednotlivců na všech kontinentech. V roce 2011 obdržel Křišťálový globus za přínos a významnou práci v oblasti vědy a techniky, udělovaný Českým komitétem pro vědecké řízení a třikrát získal cenu Podnik Fair Play 2008, 2009 a 2010.

Jeho profil byl zařazen do životopisné encyklopedie předních mužů a žen České republiky.

 

Jaká je Vaše původní profese?

Původně jsem byl karosář. To bylo asi totéž, co je v současnosti designér. Měl jsem výtvarné vlohy, ale tenkrát neexistovala žádná škola designu. Takže jsem studoval u „Sodomky“ ve špičkové karosárně v tehdejší Karose Vysoké Mýto. Bohužel, jednou mi ujel vlak a já běžel z Prahy do Berouna, což pro mne nebyl problém, protože jsem běhal dlouhé tratě. Bylo to ale v lednu a já měl polobotky. Dostal jsem revmatickou horečku s postižením zraku a mé výtvarné snahy vzaly za své. Věnoval jsem se potom automatizaci a mechanizaci v živočišné výrobě. Tehdy jsem asi jako jediný z Berouna létal do práce Iljušinem na linkách Praha – Bratislava – Košice. Bylo to velmi dobře zaplacené. Přesto jsem se rozhodl usadit a jít pracovat do nemocnice jako řidič sanitky. V nemocnici jsem setrval patnáct let. Ještě jsem zakládal záchranku, kde jsem pracoval třináct let. V roce 1992 nastal tlak na moje místo a přestalo jít o lidi a začalo jít o body. To se mi nelíbilo, vždycky jsem dělal jenom to, co jsem chtěl a tak jsem se toho už nezúčastňoval.

Vystudoval jste také filozofickou fakultu. Jak se z Vás stal badatel?

Empiricky. Zjistil jsem, že fungují věci, které ještě nemáme zmapované. Ujal se toho Český komitét pro vědecké řízení. Nejdřív to považovali za nesmysly, ale potom sestavili interdisciplinární tým, který prověřoval po dobu několika let funkčnost mých objevů a zjistil, jakým způsobem a kolika metodami je možné je měřit. Nakonec potvrdil, že se jedná o reálnou záležitost. Tak to funguje, že přes mystiku a náboženství se člověk dostane k racionalitě, a taky naopak, vědci dnes objevují to, co mystici tvrdí už dávno.

Co je to vlastně ta JL technologie?

JL Systém a jeho jednotlivé technologie pracují na bázi využití fyzikálního zákona rezonance, a to na území všech kontinentů - bez ohledu na vzdálenost. Na kvantové úrovni nejsou ztráty. Na jedné straně je kvantový generátor - vysílač (primární rezonátor) a na straně druhé cílový objekt (anténa), který je aktivován. Pro laika je to složité vysvětlovat. Víte, všichni se díváme na televizi, a kdo dokáže zasvěceně vysvětlit, jak a proč funguje? Podstatné je, že kvantové bioinformační technologie JL dokážou zlepšovat osobní i kolektivní výkonnost, zlepšit životní a pracovní prostředí, zvýšit elektrickou vodivost, produktivitu, a tím i rentabilitu, obraty a zisky. Snižují se  náklady, spotřeba, únava a některá fyzikální namáhání. Tím se samozřejmě snižují ztráty, rizika, nemocnost a další negativa. Tyto možnosti využívají hlavně firmy. U jednotlivců cíleně vyvolávají autofrekvenční terapii s následným uzdravením se.

To skoro vypadá, že JL technologie je použitelná na všechno?

Zní to divně, ale ano. Faktem je, že co se týká elektrické podstaty, zvedá se na naší planetě výkon na metr čtvereční ve wattech.  Lidi to pozorují tím, že ať vápní sebevíc, stále jim zahrádky mechovatí, ovzduší je stále kyselejší. Málokdo si uvědomuje, že na litr pohonné hmoty (benzinu) se spotřebuje 20 tisíc litrů vzduchu. To všechno způsobuje překyselování a lidé jsou prakticky přidušeni. Naše stimulátory dokážou právě toto lokálně eliminovat. Je to záležitost úzké specializace, ale širokých možností. Za nejdůležitější ale nyní považuji projekt Tetraktys  zaměřený na podporu firmám. Může jim zvýšit produktivitu, kvalitu, zisky a prospět po všech stránkách. Když si neudržíme zdraví, tak se nezvedneme ekonomicky. Podrobnosti mohou zájemci najít na stránkách www.tetraktys.cz

Zmínil jste se o stimulátorech. Jaké další produkty můžete ještě nabídnout?

Kromě osobních stimulátorů ve formě destičky nebo šperku, jsou to například hojivé a vitalizační JL náplasti, ochranná čočka na mobil, speciální ponožky - nanožky JL, Langův měsíčkový krém a další. Produkty zasílám prostřednictví Harmonizačních center na dobírku. Jednou ke mně přijel autobus plný důchodců a všichni chtěli, abych je uzdravil. Bylo na mě i udání, že dělám falešnou reklamu. Přijela za mnou Česká obchodní inspekce a zjistila, že je to nesmysl, protože žádnou reklamu nedělám.

Speciální ponožky? Jaké mají účinky?

Kromě jiného snižují odpor vzduchu. Když sprinter běží třeba 45 kilometrovou rychlostí, musí jeho noha překonávat rychlost devadesát kilometrů. Zkuste při devadesátce vystrčit ruku z auta. Ten běžec to necítí, ale prakticky celé jeho tělo takový odpor vzduchu musí překonávat. Skokanovi na lyžích Jaroslavu Sakalovi se tím zvedla nájezdová rychlost, ale protože se zároveň snížil odpor vzduchu, tak rychleji padal dolů, méně plachtil. Nadace ABC pro podporu sportu si tehdy  JL technologii vyžádala pro akrobatického skokana na lyžích. Podařilo se mu udělat o salto víc než všem ostatním a vyhrál zlatou olympijskou medaili.

Můžete uvést ještě nějaké příklady úspěchů s použitím JL technologie?

Když jsme u sportovců, tak například Karel Loprais ve dvaceti dvou ročnících závodu Paříž – Dakar zvítězil celkem 6x. Z toho poslední tři ročníky v řadě za sebou s aktivací JLT. Dále spolupráce s úspěšným plochodrážníkem Antonínem Kasperem, s vynikajícím automobilovým závodníkem Václavem Blahnou, s národním týmem cyklistů, ale také s umělci: se zpěvákem Danielem Landou, s malířem Reonem, kytaristou Štěpánem Rakem a dalšími. A z jiného soudku: díky JLT se jako první v Evropě vylíhly vejce ostrorepa amerického v jihlavské ZOO, v sedlčanských líhních, se líhly vzácné druhy vodního ptactva. Aktivovaná chata Lanka získala první cenu v Paříži. Obálka týdeníku aktivovaná JLT zvedla náklad tohoto časopisu za jeden a půl roku ze sto tisíc na dvěstě osmdesát tisíc.  A po vypnutí náklad opět během dvou měsíců spadl na původních sto tisíc. Podobně bychom mohli pokračovat ještě dlouho.

Máte ještě nějaký sen, který si chcete splnit?

Sky Care. Je to čtyř vrtulový turbolet velký jako osobní auto s doletem asi 600 kilometrů Zatím se neprodává, je ve vývoji. Stojí asi milion dolarů. Ale je to skutečně v kategorii snů… Jak čas běží, ubírá člověku možnosti. Už se nestanu pilotem formule 1, pilotem asi vůbec nebudu, jsem rád, že řídím auto, natož vrtulník. A vůbec, říkám si teď klídek. Měl jsem milionové obraty, zaměstnával pět lidí na plný úvazek. Problém byl v tom, že jsem spal čtyři hodiny denně. Po klíštěti jsem ochrnul na půl těla. Byl jsem na neurologii v hořovické nemocnici. Moji zaměstnanci si zřejmě mysleli, že už umřu, takže, když jsem se vrátil - jako když střelí do vrabců….  Zařekl jsem se, že už žádný zaměstnanec a všechno na smlouvy.

Máte děti?

Mám dvě děti, syna a dceru. V období mého manželství jsem koupil mlýn. Po patnácti letech  manželství jsme se rozvedli, syn se odstěhoval na Slovensko a mlýn mi zůstal na krku. Rybníky tam mám prázdné, vylovil jsem, ale už nenasadím, není na to čas.

Jaké máte zájmy a hobby?

Mým koníčkem byla vždycky práce. Dělal jsem vždycky jenom to, co jsem chtěl a tomu jsem se věnoval. Když jsem měl rodinu, tak to byla rodina a práce.

Co považujete v životě za nejdůležitější?

Spokojenost a radost. A dopřát ji hlavně ostatním, aby se vám vracela.

Vzkážete něco čtenářům?

Aby se všichni měli dobře. Je třeba udržet se v dobré náladě a pohodě. Nenechat se oblbnout tím, co do nás hustí v televizích, nebo v dalších závislých masmédiích. A ještě jednou chci připomenout naši podporu firmám projektem Tetraktys, ať se firmy přihlašují, zvýší svoji produktivitu! Je to investice, která se rychle mnohonásobně vrací.

 

Kontakt

Vladimíra Bujakowská Certifikovaný poradce
JLQ technology

Poštovní 9,
Sušice
34201
724 303 376

Skype: vladka991
bujakowska.v@seznam.cz